Finans Servisleri

Fintech

Banka

Sigorta

Yatırım

Bankalar, Fintech kuruluşları, sigorta ve yatırım şirketlerini içeren finans servislerinde kesintisizlik her zaman büyük önem taşır. Daha hızlı, temassız ve nakitsiz hizmet modellerine sahip fintech şirketlerinin gelişimi tüketicide yeni davranış alışkanlıkları kazandırarak sektördeki dönüşümü ve büyümeyi daha da hızlandırdı. Tüm bu gelişmelerle birlikte finans servislerinin network, storage ve application katmanlarında daha derin izleme ve otomasyon ihtiyaçları ortaya çıktı.

BT ekiplerinden en çok gelen sorular ve talepler neler?

Ulaşılabilirlik

Hibrit, çoklu bulut ortamında uygulamalarımın kullanılabilirliğini etkili bir şekilde nasıl izleyebilir ve güvence altına alabilirim?

Regülasyonlar

Hızla gelişen ve giderek daha karmaşık hale gelen endüstri uyumluluk standartlarını ve düzenleyici zorunlulukları nasıl karşılayabilirim?

Konsolide edilmiş görünüm

Tüm araçlarımın birbiriyle konuştuğundan ve iş hizmetlerine etkisi konusunda bana doğru bilgileri sunduğundan nasıl emin olabilirim?

Kök neden

Sorunun temel nedenini proaktif bir şekilde nasıl tespit edebilirim ve bunu zamana duyarlı ve çevik bir şekilde nasıl çözebilirim?

Müşteri hizmetleri

En iyi teklifleri ve en hızlı müşteri hizmetini sunmak istiyorum aynı zamanda yeni müşteriler edinmek istiyorum. Müşterillerime verdiğim hizmetlerde verimliliğimi nasıl artırabilirim?

Finans servislerinin BT altyapısı neleri kapsar?

Donanım

Altyapı bileşenlerinin tamamı (router, switch, firewall, load balancer, DDoS, san switch, server, container, storage)

Yazılım

Tüm bankacılık uygulamaları

Tesisler

Bankanın ofis konumları ve bu fiziksel ortamlarla yakından ilişkili her şey

Hizmet Parçaları

Hassas verilere erişmek için kullanılan tüm bağlantılar ve hesaplar

Ağ Bölümleri

Tüm API’ler, dış bağlantılar ve veri alışverişi standartları

Tüm finans servisleri için
kesintisiz hizmet garantisi

Oluşturduğumuz servis ağacı ile sistemlerinizi uçtan uca izleyin

CI’ları birbiri ile ilişkilendirerek Servis Ağacı yapısı elde edin. Query üzerinden çıkarılan neden – sonuç ilişkisi ile sorunun kaynağına inin.

Uygulamayı kullanan cihazların fiziksel donanımı doğru çalışıyor mu ?

Uygulamanın çalışabilmesi için hangi kritik process veya servisleri takip etmeliyim ?

Uygulama yavaşlığı sırasında hangi katmanda (network, application, storage, virtualization vb.) yavaşlık olduğuna odaklanmalıyım ?

Servislerinizde yaşanan sorunların kaynağını görüntüleyin

Üçüncü partilerden kaynaklanan kesintiler hakkında gerçek zamanlı haberdar olun. Kod düzeyinde izleme gerçekleştirerek uygulama veya hizmet sorunlarının kök nedenini öğrenin.

Servislerinizde sorun olduğunda kaynağını nasıl görüntülüyorsunuz?

Sorun dashboard ile kontrol edilebiliyor mu?

Sorun sırasında yöneticiye hitap eden dashboardlar mevcut mu ?

Servislerinizde sorun olduğunda kaynağını nasıl görüntülüyorsunuz?

Sorun dashboard ile kontrol edilebiliyor mu?

Sorun sırasında yöneticiye hitap eden dashboardlar mevcut mu ?

Uygulamalarınızın bağımlılık haritalarını çıkarın

Uygulama bağımlılıklarınız hakkında bilgi toplayın ve kolayca anlayabileceğiniz bir şekilde görselleştirin. Uygulamanızın kullandığı farklı servisler ve bunlar arasındaki bağlantılar hakkındaki ayrıntıları listeleyen tablolara sahip olun.

Uygulamalarınızda yaşanan kesintilerin başka hangi kesintileri etkilendiğini biliyor musunuz?

Uygulamalar arasındaki bağlantılar hakkında ayrıntılara sahip misiniz?

Performans darboğazlarını kesin olarak belirleyebiliyor musunuz?

Finans servislerine özel çözümler

Uygulamalarınızın bağımlılık haritalarını çıkarın

Proaktif izleme ve anormallik tespiti yoluyla heterojen ortamlarda güvenlik, dolandırıcılık ve operasyonel riskleri azaltın

Kök neden analizini hızlandırın. Anormalliği tespit etmek ve kök neden analizini hızlandırmak için akıllı otomasyon ve makine öğrenimi özelliklerinden yararlanın

Şirket içi, bulut ve hibrit çoklu bulut olmak üzere tam yığın görünürlüğü elde edin ve tüm altyapıyı gerçek zamanlı olarak izleyin

Daha düşük maliyetler ile tek bir pano kullanarak çözüm konsolidasyonuyla çok noktalı araçlardan kaçının

Tarihsel ve gerçek zamanlı olarak ilişkili verilerden elde edilen içgörüler aracılığıyla daha iyi müşteri deneyimi sağlayın

Üretkenliği artıran, performansı iyileştiren ve müşteri deneyimini geliştiren çözümler ile tanışın!

Network’ü izleyerek, network hatlarının güncel durumunu takip eder, anomalileri tespit eder ve sorunların kök sebeplerini araştırır.

Standart network izleme araçlarından farklı olarak Network Performance Monitoring (NPM) bize network trafiği üzerinden uygulama performans ölçümünü yapmayı sağlar. Bir uygulamada sorun yaşandığında, sorunun client kaynaklı mı, network kaynaklı mı, server kaynaklı mı olduğunu bulmamıza yardım eder.

 

Kurum içinde, bulutta veya hibrit ortamda çalışan sunucularınızı, uygulamalarınızı ve bunların destekleyici altyapısını tek bir web konsulu üzerinde izlemeniz için gerekli araçları sağlar. Yavaş uygulamaların ve kesinti sürelerinin son kullanıcılarınızı ve iş hizmetlerinizi etkilemesine izin vermemek adına zamanında aksiyon almanızı sağlar, yerleşik sunucu izleme şablonları ile en iyi uygulamaların sağlanmasına yardımcı olur.Uygulama durumunu ve sorunlarını akıllı bir şekilde izlemek için özel şablon koleksiyonları, uygulama monitörleri ve uyarılar sağlar. Uygulama, kimlik doğrulama, veritabanı sunucuları ve daha fazlasını içeren 200’den fazla uygulama türünü izlemek için en ideal çözümdür.

Uygulamalarınız ve altyapınız arasındaki etkileşimleri ve ilişkileri haritalarken (eşlerken), BT ekosistemindeki tüm öğeleri tanımlayın, bir ağdaki cihaz uygulamalarını ve bunların nasıl ilişkili olduğunu görselleştirin. ADM, Tüm ağınızın bağlamında hangi uygulamaların neye bağlı olduğunu tanımlayan uygulama eşlemesinin bir alt kümesidir. Amacı, kurumların çeşitli yazılım, donanım ve ilgili sistemler arasındaki karmaşık bağlantıları anlamalarına yardımcı olmaktır.Uygulama eşleme, kuruluşların sanal kaynakların keşfini otomatikleştirmesine yardımcı olur. Yöneticilere temel bağımlılıklara ilişkin genel bir bakış sunabilir ve BT yöneticilerine çevre sağlığı ve genel uygulama performansına ilişkin net bir resim sunabilir.

ITIL standartları ile uyumlu yapısı ile BT Hizmetlerini yöneterek iş birimlerine açık, izlenebilir ve ölçülebilir destek vermenizi sağlar. SPIDYA ITSM ITIL uyumluluğu, iş süreçlerinizde standardizasyon sağlarken kullanıcı dostu esnek tasarımı ile bu standartları sürdürebilmenize yardımcı olur. Etkin raporlama araçları ile ölçülebilir ve iyileştirilebilir bir hizmet yönetimi deneyimi sunar. ITIL süreçleri üzerinde sunulan ITSM raporları ölçeklenebilirliği sağlar ve iş gücünü arttırarak maliyetleri düşürmenize yardımcı olur.Tamamı web üzerinden kullanılabilir, ortam bağımsız tasarımları ile akıllı telefonlarınızdan, tabletlerinizden ve tarayıcı desteği olan cihazlarınızdan SPIDYA ITSM uygulamasına erişebilirsiniz.

Kapsamlı sanal ortam yönetimi için hepsi bir arada çözüm.Sanallaştırma Yöneticisi (VMAN), çeşitli yararlı gözlemleri tek bir arayüzde birleştirmek için tasarlanmış güçlü bir sanal makine (VM) izleme aracıdır. VMAN, ister kurum içi, isterse hiper bütünleşik, hibrit veya bulutta olsun, VMware vSphere, Nutanix AHV ve Microsoft Hyper-V hipervizörlerinin sağlığına ve performansına ilişkin kapsamlı görünürlük sağlar.Sunucu, sanal veya depolama altyapısı olsun, tüm ortamınızın sağlığını kolayca yönetin ve tek bir bakış açısıyla birbiriyle ilişkili belirli sorunları giderin.Uygulama durumunu ve sorunlarını akıllı bir şekilde izlemek için özel şablon koleksiyonları, uygulama monitörleri ve uyarılar sağlar. Uygulama, kimlik doğrulama, veritabanı sunucuları ve daha fazlasını içeren 200’den fazla uygulama türünü izlemek için en ideal çözümdür.

SolarWinds Web Performans Monitörü, herhangi bir yerden kullanıcı deneyimini izler, dahili ve harici web siteleri ile web tabanlı uygulamalara yönelik işlemleri test eder. Yavaş veya arızalı öğeleri hızlı bir şekilde tanımlamanızı sağlar, ardından web sunucusu ve veritabanından depolama donanımına kadar destekleyici altyapıya kadar sorunları gidermenize imkan tanır.Sunucu, sanal veya depolama altyapısı olsun, tüm ortamınızın sağlığını kolayca yönetin ve tek bir bakış açısıyla birbiriyle ilişkili belirli sorunları giderin.Uygulama durumunu ve sorunlarını akıllı bir şekilde izlemek için özel şablon koleksiyonları, uygulama monitörleri ve uyarılar sağlar. Uygulama, kimlik doğrulama, veritabanı sunucuları ve daha fazlasını içeren 200’den fazla uygulama türünü izlemek için en ideal çözümdür.

Otomatize edilmiş süreçler sayesinde sorun tanımlama ve çözümleme ihtiyacı için derinlemesine bir görünürlük sağlar. Uygulamaların (genel bulut, özel bulut, hibrit bulut, on-prem, vb.) bulunduğu yerden bağımsız olarak uygulama performansı yönetimini iyileştirmek ve CI/CD işlem hatlarını hızlandırmak için kurumsal gözlemlenebilirlik sunar. Observability sayesinde APM’i otomasyon yetenekleri ile birleştirebilir ve on-prem veya SaaS çözümü olarak devreye alabilirsiniz. Verileri bir bağlam içinde sunarak, yapılan değişikliklerin sonuçlarını gerçek zamanlı görmeyi mümkün kılıyor. Üstelik ortaya çıkabilecek sorunları analiz edip çözmeye yardımcı olan bir yapay zeka sunuyor. Ve tüm ekiplerin gözlemlenebilirlik araçlarını kolayca kullanabilmesi için özenle tasarlanmış bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Paynet, SolarWinds SCM (Server Configuration Monitor), NCM (Network Configuration Management) ve VMAN (Virtualization Manager) çözümleri ile
BT altyapısında nasıl verim elde etti?

Çözümlerle ilgili detaylı bilgi için blog yazılarımıza göz atın!

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin!

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
İsim - Soyisim
BT Hizmet Yönetimi NOC Sistemleri