Perakende ve E-Ticaret için Güvenilir BT Altyapısı

SuperApps

Online Mağazalar

Fiziki Mağazalar

Online Sipariş Siteleri

Şahane Perşembe, Süper Cuma, yılbaşı, sevgililer günü, sezon indirimleri… Artık yılın her dönemi e-ticaret ve perakende sektörü için çok yoğun geçiyor. Artan alışveriş hacmi ile daha hızlı geliştirme döngülerine duyulan ihtiyaç, otomasyon ve iş birliğine yönelik talebi artırıyor. Bu durumda  BT ve DevOps ekiplerinin iş yükünde patlama yaşanıyor! Tüm bu gelişmeler ile birlikte e-ticaret ve perakende sektöründe network, storage ve application katmanlarında daha derin izleme ve otomasyon ihtiyaçları ortaya çıktı. ​

BT ekiplerinden en çok gelen sorular ve talepler neler?

Ulaşılabilirlik

Hibrit, çoklu bulut ortamında uygulamalarımın kullanılabilirliğini etkili bir şekilde nasıl izleyebilir ve güvence altına alabilirim?

Regülasyonlar

Hızla gelişen ve giderek daha karmaşık hale gelen endüstri uyumluluk standartlarını ve düzenleyici zorunlulukları nasıl karşılayabilirim?

Konsolide edilmiş görünüm

Tüm araçlarımın birbiriyle konuştuğundan ve iş hizmetlerine etkisi konusunda bana doğru bilgileri sunduğundan nasıl emin olabilirim?

Kök neden

Sorunun temel nedenini proaktif bir şekilde nasıl tespit edebilirim ve bunu zamana duyarlı ve çevik bir şekilde nasıl çözebilirim?

Müşteri hizmetleri

En iyi teklifleri ve en hızlı müşteri hizmetini sunmak istiyorum aynı zamanda yeni müşteriler edinmek istiyorum. Müşterillerime verdiğim hizmetlerde verimliliğimi nasıl artırabilirim?

Günlük operasyonlarınızda kullandığınız BT varlıklarınızın performansından emin olun!

Karmaşık Sunucu Ağı

Ödeme Terminalleri

Barkod Tarayıcılar

Yönlendiriciler

Modemler

E-Ticaret ve Perakende sektörü için
kesintisiz müşteri deneyimi garantisi!

Planlanmamış kesintilerin maliyetlerini azaltın, dijital dayanıklılığınızı artırın!

Dijital dayanıklılığınızı ve sistem güvenliğinizi artırarak karşılaştığınız sorunları %83’e kadar daha hızlı düzeltin, müşterilerinize olağanüstü deneyimler sunun!

Alışveriş sayfasında en fazla trafiği hangi gün(ler)de veya yılın hangi zamanında görüyoruz?

Kullanıcıların en sık ziyaret ettiği belirli bir web sayfası var mı?

Lansman sonrası veya web sayfası değişikliğinden sonra alışveriş sayfasına gelen istekte nasıl bir değişiklik var?

Alışveriş sayfası yavaş yükleniyor mu? Eğer yavaş yükleniyorsa bunun sebepleri nelerdir?

İş süreçleri açısından kritik hizmetlerinizin 7/24 kullanılabilirliğini sağlayın!

Birden çok kanaldan hizmet taleplerini toplamaya yardımcı araçları ile zamandan tasarruf sağlayarak BT Hizmet Yönetim etkinliğinizi artırın.

İzleme sistemlerinden gelen uyarıları otomatik olarak çağrıya dönüştürebilir miyim?

Çağrının alınmasından kapanmasına kadar tüm süreci otomatize edebilir miyim?

İşletmede bulunan tüm BT ve BT dışı varlıkların işlendiği veri tabanı oluşturabilir miyim?

Veri tabanı ile CMDB ilişkilerini eşleştirebilir miyim?

BT altyapınızı 7/24 izleyerek web sitelerinizi daha hızlı daha güvenilir hale getirin!

Alışveriş sepetinde ödeme yapma, hesaba giriş yapma veya ürün arama gibi basitten karmaşığa çok adımlı kullanıcı etkileşimlerine yönelik uyarı alabilir miyim?

Sayfa yükleme hızı, istek sayısı, boyut gibi performans ölçümlerini ve Yslow'un performans matrisine göre nasıl sıralandığını izleyebilir miyim?

Web uygulamalarımı, API'lerimi ve ağlarımı proaktif bir şekilde izleyerek web uygulamalarının kullanılabilirliğini sağlayabilir miyim?

Web sitesi çöktüğünde ben ve ekibim, etkili sorun giderme için temel neden analizi raporu ve kesinti ayrıntılarıyla birlikte anında bir uyarı alabilir miyim?

Kilit müşteri grupları belirleyerek web uygulamalarımın performansından memnun olup olmadıklarını görebilir miyim?

Sentetik İzleme

Kritik sayfaların/akışların düzgün çalışmayı durdurup durdurmadığını ve ne zaman durduracağını bilmek için ziyaretçilerin sitenizle ya da uygulamanızla etkileşimini simüle edin.

Çalışma süresi izleme: Dünya çapında 100’den fazla konumdan site kullanılabilirliğini izleyin.

Sayfa hızı analizi: Sorunları hızla gidermenize ve müşterilerinize en iyi hizmeti sunmanıza yardımcı olmak için web sitenizin ne zaman ve neden yavaşladığını öğrenin.

İşlem izleme: Yeni kullanıcı kayıtları, kullanıcı girişi, arama, alışveriş sepetinde ödeme yapma gibi basit veya oldukça karmaşık işlemleri test edin.

Gerçek Kullanıcı İzleme

Ölçeklenebilir, kullanımı kolay Gerçek Kullanıcı İzleme (Real User Monitor) ile son kullanıcıların web sitenizle nasıl etkileşim kurduğuna ve web sitenizi nasıl deneyimlediğine dair görünürlük elde edin.

Gerçek zamanlı, gerçek kullanıcı analizleriyle sitenizin veya web uygulamanızın nasıl performans gösterdiğini öğrenin.

Tarayıcı, cihaz ve coğrafi konuma göre ziyaretçilerinizin sitenizi nasıl deneyimlediğini anlayın.

Web sitenizin geçen aya, çeyreğe veya yıla göre daha iyi performans gösterip göstermediğini görmek için zaman içindeki kullanım ölçümlerini karşılaştırın.

Kendi ayarlarınızı veya varsayımlarınızı kullanarak kritik KPI'lara ve SLA'lara ulaştığınızdan emin olun.

Favori uygulamalarınız tarafından uyarı alın, olayların ne zaman gerçekleştiğini kullanıcılarınız deneyimlemeden öğrenin!

Perakende ve E-Ticarete Özel Çözümler

Kesintisiz ve problemsiz bir BT altyapısı ile artan satış hacminizi destekleyecek çözümler ile tanışın!

Bir web sitesinin, web uygulamasının veya diğer web tabanlı hizmetin son kullanıcı etkileşimleri sırasında nasıl yanıt verdiğini ölçme ve test etme sürecidir. Web sitesi performansı izlemenin sağladığı verilerle yöneticiler, web sitesi hız optimizasyonunu daha kolay gerçekleştirebilir, churn ratelerini azaltabilir, son kullanıcılar için kullanım kolaylığını ve memnuniyetini artırabilir. Web sitelerinin performansının izlenmesiyle yöneticiler, performansı en üst düzeye çıkarmak için ayarlamalar yapmak ve kaynakları yeniden tahsis etmek için ihtiyaç duydukları bilgilere sahip olur.Ağ yöneticileri, web sitesi performans izleme araçlarını kullanarak internet gecikmesi, ağ atlama sorunları ve diğer ölçümlerle ilgili verileri toplayarak web sitesinin veya sunucunun performansının anlık görüntüsünü oluşturmaya yardımcı olabilir. Bu çeşitli veri akışları daha sonra rapora, grafiğe veya tablo biçimine dönüştürülerek web sitesinin genel durumunun hızlı ve bir bakışta anlaşılmasına olanak sağlanır.

Türkiye’de host ettiğiniz sitenizi, kurumunuzun network’ünün dışında, dünyanın farklı lokasyonlarında izleme sağlar. Pingdom’daki RUM yetenekleri, son kullanıcıların davranışları ve deneyimlerine ilişkin içgörüler verir. Web sitelerinizin yada sunucularınızın online olup olmadığını sizin için denetleyen ve buna ilişkin istatistikler sunar. Sitenizde bir sorun algılandığında olduğunda sms veya mail ile bilgi verir.

İş açısından kritik uygulamaların performansını izleme sürecidir. Kurumlar, beklenen hizmet seviyelerini sürdürdüklerinden ve müşterilerin olumlu bir uygulama deneyimi aldığından emin olmak ister. Uygulamaların performansına ilişkin gerçek zamanlı veriler ve öngörüler sunmak için APM araçlarını kullanıyorlar. Daha sonra BT ekipleri, DevOps ve site güvenilirliği mühendisleri uygulama sorunlarını hızlı bir şekilde tespit edip giderebilir. Dijital hizmetlerinizin minimum kesinti süresiyle sorunsuz bir şekilde çalışmasını ve müşterilerinizin sürekli olarak olumlu deneyimler yaşamasını sağlamaya yardımcı olur.CPU kullanımınımı izleyerek uygulamalarınızın yeterli şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğu kaynakları almasını sağlar, yanıt süreleri belirlenen değerin altına düştüğünde ve hata oranları önceden tanımlanmış parametrelerin üzerine çıktığında sizi uyarır, işlem talebini baştan sona izler.

Otomatize edilmiş süreçler sayesinde sorun tanımlama ve çözümleme ihtiyacı için derinlemesine bir görünürlük sağlar. Uygulamaların (genel bulut, özel bulut, hibrit bulut, şirket içi, IBM Z® ve daha fazlası) bulunduğu yerden bağımsız olarak uygulama performansı yönetimini iyileştirmek ve CI/CD işlem hatlarını hızlandırmak için kurumsal gözlemlenebilirlik sunar. Observability sayesinde APM’i otomasyon yetenekleri ile birleştirebilir ve on-prem veya SaaS çözümü olarak devreye alabilirsiniz. Verileri bir bağlam içinde sunarak, yapılan değişikliklerin sonuçlarını gerçek zamanlı görmeyi mümkün kılıyor. Üstelik ortaya çıkabilecek sorunları analiz edip çözmeye yardımcı olan bir yapay zeka sunuyor. Ve tüm ekiplerin gözlemlenebilirlik araçlarını kolayca kullanabilmesi için özenle tasarlanmış bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Kurum içinde, bulutta veya hibrit ortamda çalışan sunucularınızı, uygulamalarınızı ve bunların destekleyici altyapısını tek bir web konsulu üzerinde izlemeniz için gerekli araçları sağlar. Yavaş uygulamaların ve kesinti sürelerinin son kullanıcılarınızı ve iş hizmetlerinizi etkilemesine izin vermemek adına zamanında aksiyon almanızı sağlar, yerleşik sunucu izleme şablonları ile en iyi uygulamaların sağlanmasına yardımcı olur. Uygulama durumunu ve sorunlarını akıllı bir şekilde izlemek için özel şablon koleksiyonları, uygulama monitörleri ve uyarılar sağlar. Uygulama, kimlik doğrulama, veritabanı sunucuları ve daha fazlasını içeren 200’den fazla uygulama türünü izlemek için en ideal çözümdür.

Farklı sistemlere veya prosedürlere bağlı kalmadan sunucularınızda ne zaman değişiklik olacağını bilmenizi sağlar. Yapılandırmayı izlemek için birden fazla araca ve özel komut dosyasına olan ihtiyacı azaltın veya ortadan kaldırır. Performans ve kullanılabilirlik ölçümleriyle birlikte konfigürasyon değişikliği bilgilerini tek bir görünüme eklemenize imkan sağlar. Yapılandırma değişikliklerini kimin tarafından gerçekleştiğini takip edin. Arıza süresini en aza indirin, BT altyapısını optimize edin ve konfigürasyon yönetimi yükünü azaltın.

Çözümlerle ilgili detaylı bilgi için blog yazılarımıza göz atın!

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin!

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
İsim - Soyisim
BT Hizmet Yönetimi NOC Sistemleri